Noviny.sk (42)
Boxerka Imane Khelif podáva žalobu na všetkých, ktorí ju nazvali mužom. Skloňuje aj meno... (11)
2024-08-14 / Noviny.sk

PARÍŽ - Boxerka Imane Khelif vyhrala na OH 2024 vo Francúzsku zlato. Nevyhlo sa to bez komplikácií a rôznych špekulácií. Viacero ľudí sa na jej adresu vyjadrilo s podozrením, že je transrodovou osobou, čo nebola pravda. Boxerka na tieto tvrdenia podáva žalobu za kybernetické obťažovanie.

Schmiedlová postúpila do semifinále a bude hrať o medailu (41)
2024-07-31 / Noviny.sk

PARÍŽ - Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová sa prebojovala už do semifinále dvojhry na olympijskom turnaji v Paríži a bude hrať o medailu. Vo štvrťfinále vyradila deviatu nasadenú Češku Barboru Krejčíkovú 6:4, 6:2. Jej semifinálovou súperkou bude vo štvrtok (1.8.) víťazka súboja medzi Chorvátkou Donnou Vekičovou a Ukrajinkou Martou Kosťukovou.

Slovenský skejtbordista Richard Tury postupuje na OH do finále (0)
2024-07-29 / Noviny.sk

PARÍŽ - Slovenský skejtbordista Richard Tury obsadil na OH v Paríži piate miesto v disciplíne street. Jediný Európan vo finále si pripísal konečnú známku 273,98. Titul olympijského šampióna obhájil Japonec Júto Horigome (281,14), na pódiu ho doplnili dvaja Američania, strieborný Jagger Eaton (281,04) a bronzový Nyjah Huston (279,38).

Famózny úspech: Slovensko získalo prvú medailu na OH (31)

PARÍŽ - Slovenský reprezentant vo vodnom slalome Matej Beňuš vo finále C1 mužov na kanály Vaires-sur-Marnedo na letnej olympiáde v Paríži zajazdil čas 97,03 s. a získal bronzovú medailu.